Calendario

2024

23/6 Praha (CZ) @Klub 007 Strahov

22/6 Sieradz (PL) @Festiwal Urwanych Filmow

  • Lion’s Law
  • Restarts
  • Analogs
  • Blatoidea
  • Jawless

21/6 Warsaw (PL)

19/6 Hof (DE)

12/5 Novara (I)

11/5 Treviso (I)

10/5 Bologna @Circolo Hex

14/4 Nottingham (UK) @the Salutation Inn

  • Feral State
  • the Destroid

13/4 Derby (UK) @the Vic Inn

  • Conflict
  • Zero Again
  • Model of Truth

11/4 London (UK) @the Birds Nest

  • Girls Like Us
  • Dissent

1/4 Crispiano (I) for Pasquetta HC @Masseria Autogestita Foresta

  • LoSkifos
  • Artico
  • Carmona Retusa
  • the Chaltrons
  • Ultima Ratio

31/3 Bari (I) for Brotherhood Fest day 2 @Ex Caserma Liberata

  • Burning Nitrum
  • Horrid Human Condition
  • M.A.V.S.
  • Nuvola
  • Peppinos – Anticapitalista

2023

24/9 Derby (UK) @the Hairy Dog

  • Wonk Unit
  • Bad Milk Blood Robot

23/9 Brighton (UK) @Cowley Club

  • Hemiptera
  • Morus

22/9 London (UK) @the Queen’s Head Brixton

  • Jawless
  • Overload
  • Slow Faction
  • Mental Issues

10/9 Giulianova Lido (I) @Campetto Occupato

  • Azione Diretta
  • Carne
  • Obscene Revenge

9/9 Imola (I) @Kaizoku Summer Splash

  • Balotta Continua
  • Miners
  • War Lovers
  • Obscene Revenge
  • Fuzoni

19/8 Francavilla al Mare for Frantic Fest day 3 (I) @Tiki Taka Village

  • Mondo Generator
  • Downset
  • Master Boot Record
  • Integrity
  • Straight Opposition
  • Booze & Glory
  • Hyperwülff
  • Conan
  • Tons
  • the Marigold

29/7 Ferrara (I) @Distruggi La Bassa Fest, day 2

  • Terror
  • Cigar
  • Rappresaglia
  • Warfare
  • Neid
  • No More Lies
  • Dalton
  • Across
  • Dead 77
  • Gufonero
  • Short Fuse
  • Contract Killer
  • Underball
  • First Brawl
  • Vivere Merda
  • Turn Against
  • Spaventapassere
  • Bislers
  • Tizio
  • Dysmorfic
  • Sacro Cuore
  • Fanteria di Prima Linea

25/4 Giulianova Lido (I) @ Campetto Occupato

  • Wide Hips 69
  • Manila Hemp

24/4 Molfetta (I) for IN RIVA AL PUNK FEST @Le Macerie

  • Couchgagzzz
  • Tropical Tennis

22/4 Rome (I) for LIBERATION FEST @CSOA La Strada

  • The Boys
  • Plakkaggio
  • Razzapparte
  • Lester
  • The CheapHeads
  • Rattenkonig
  • Grey Blue Ashes

1/4 Crispiano (I) @Masseria Autogestita Foresta

  • Neid
  • Entact

31/3 Cosenza (I) @S.P. Arrow Occupato

  • Arsenico
  • Across
  • Guasto

2022

29/10 Morrovalle (I) @ amDrunk in Public

  • Bull Brigade
  • Frammenti

28/10 Montenero di Bisaccia (I) @ La Ruota circolo ARCI

  • Madbeat

18/9 London (UK) @The Queens Head Brixton

  • Cabecas Cortadas
  • Contract Killer

17/9 London (UK) IGGY’S MEMORIAL @Barking Squat

  • Eskorputas
  • Pisskrieg
  • Romantik Dick
  • Dgorath Vadinas
  • Contract Killer
  • Cabecas Cortadas
  • Nea Queer Punx

17/9 Kingston (UK) @The Fighting Cocks

  • Slow Faction

16/9 Brighton (UK) @Cowley Club

  • Top Left Club
  • Electric Cowboy Club

10/9 Roma (I) for Roma HC Fest @Casilino Sky Park

  • Booze & Glory
  • Hood Crew 1989
  • Plakkaggio
  • Short Fuse
  • No more lies
  • Failed
  • Mind Knot
  • Krangs
  • Gasse

9/9 Francavilla al Mare (I) BOOZE & GLORY ITALIA 2022 @Tiki Taka Village

  • Booze & Glory
  • Gli Ultimi
  • Diario di Bordo
  • Cattivo Sangue

8/9 Caserta (I) BOOZE & GLORY ITALIA 2022 @Lizard Club

  • Booze & Glory
  • RFC

6/8 San Giacomo degli Schiavoni (I) Bobby’s Summer Fest 2022 @Bobby’s Live Bar

  • Kaos One and DJ Craim
  • Colle der Fomento
  • Gli Ultimi
  • Le Scimmie

5/8 Giulianova (I) for HC FEST @Campetto Occupato

  • Rabid Dogs
  • Malgrado
  • Tenia

17/4 Pescara @Scumm

  • RFC
  • Lumpen

16/4 Rimini (I) for KOB FEST @Grotta Rossa

  • Skarface
  • Los Fastidios
  • Lumpen

2021

18/12 Ex Caserma Liberata

  • Cruentus
  • Parzialmente Skremati
  • Mater Infecta
  • Titane

17/12 Napoli (I) – First Floor

  • Sin Dig Digger

31/10 International waters (I) (ES) (F) PUNK ON SEA FESTIVAL

  • Paolino Paperino Band
  • Error 404

2019

25/5 Nuremberg (DE) – Kunstverein

  • Sendeschluss
  • HypaAktiv

24/5 Hamburg (DE) – Menschenzoo

  • Matrone

2018

9/12 Pescara (I) – SCUMM

  • Loris Dalì

17/11 London (UK) – The Beehive Bow

  • Migraines
  • Ebola-La’s
  • Roadkill

16/11 London (UK)

  • Project Reject
  • The Babes
  • Rabies Babies

29/7 Pescara (I) Tzunami Rock Festival #1

  • Punkreas
  • Your End
  • Kusameze
  • Digos Goat

2009

19/9 Carroponte, Sesto San Giovanni, MI (I) Rock Against Silvio Festival

  • Impossibili
  • Ex Monroe
  • Duff
  • Daily Grind
  • Cabin Fever
  • Anonima Alcoolisti
  • Kane HC
  • Kapolinea
  • Killer Sound
  • Latte+
  • Nest HCM
  • One Trax Minds
  • Point Break
  • Pornology

5/01 Padova (I) – Banale

  • First Black Pope
  • Decimo Meridio
  • Civilian Project
  • Inelastic Collision
  • La Cura Del Gusano Magico
  • Alessandro Grazian

12/04 Mogliano V.to (I) – CIC Club

  • Anomic Suicide

25/04 Lucinico (I) – Pieffe Factory

  • Malciki
  • Sangue HC

27/04 Trbovlje (SLO) – AKDT

  • Kaos
  • Ugrizni Se

2008

8/02 Gorizia (I) – C.S.O. Clandestino

  • O.S.D.S.
  • Vivere Merda
  • Screaming Whores

8/03 Pescara (I) – Orange Pub

  • Hopeless Sinners

13/03 Dijon (F) – Les Tanneries

  • Inner Conflict

15/03 Montreuil Sous Bois (F) – Le Montana

  • La Fissure
  • Les Sous Soupes

16/03 Paris (F) – C.I.C.P.

  • Flitox
  • Dolores Riposte

17/04 Rende (I) – B-Side

  • Smokin Garden

18/04 Catanzaro (I) – Toqueville

  • Smokin Garden
  • Irrikonoscenti

19/04 Taranto (I) – Gabba Gabba

  • Smokin Garden

20/04 Foggia (I) – Filorosso

  • Smokin Garden
  • Biker’s Pills

25/04 San Lazzaro (I) – Ca De Mandorli

  • Skruigners
  • T.M.C.
  • Carried Out
  • Linterno

7/06 Bassano (I) – Emergency Benefit

13/06 Berlin (D) – Kastanienkeller

  • Schlepphoden

14/06 Jena (D) – Open Air Party

19/06 Kapuvar (H) – AORA Festival

  • NVU
  • Elit Osztag
  • Prosectura
  • Obtrusive
  • Tizenhet
  • The Snobs
  • Körzeti Megbízott
  • Hematoma
  • Streets of Arrabona

20/06 Wien (A) – Weberknecht

  • Obtrusive

21/06 Ljubljana (SLO) – Channel Zero

  • Obtrusive

15/11 Parma (I) – Onirica

  • Lester and the Landslide Ladies

4/12 Marghera (I) – Fucina Controvento

  • Anomic Suicide

2007

10/02 Bergamo (I) – Bunker c/o Paci Paciana

  • FFD
  • iLinea

21/04 Atri (I) – A.S.A. Club

  • Without Problems

1/06 Steg (CH) – Bamboo Bar

2/06 Grachen (CH) – T-Rex

  • Schleudatrauma

25/08 Maribor (SLO)

  • No Border Jam Festival
  • Aktivna Propaganda
  • Sirotinje
  • Guzva u Bajt
  • Lacni Kurci
  • Cannibal System
  • Ausnahmezustand
  • Freibier
  • By No Means

30/08 Weimar (D) – Geber 3

31/08 Schwarzenberg (D) – Unanbeatbar Festival

  • Neuro Surgeons
  • Roten Noten
  • Contienda Libertad

1/09 Praha (CZ) –

Unite And Win Festival

  • Skampararas
  • Rozpor
  • Degradace
  • Discoballs

21/10 Liedolo (I) – Punky Reggae Pub

  • Muy
  • Temible

14/11 Bologna (I) – Transilvania

  • Illegal Noise

16/11 Torino (I) – United Club

  • Noisepot

17/11 Bergamo (I) – C.S. Paci Paciana

  • iLinea
  • Traccia Zero

6/12 Brno (CZ) – Yacht Club

  • Thalidomide

7/12 Warszawa (PL) – Elba Squat

8/12 Olsztyn (PL) – Molotov Café

  • The Analogs
  • Anti Dread
  • Mister X

9/12 Szczytno (PL) – Przepompownia Club

  • Mister X

10/12 Berlin (D) – Kopi

  • Weltraumschrott

11/12 Hamburg (D) – Linker Laden

13/12 Schwarzenberg (D) – Unanbeatbar

14/12 Wiesbaden (D)

  • Haifischbar
  • Stage Bottles

20/12 Atri (I) – A.S.A. Club

  • Smokin Garden

21/12 Caserta (I) – Bad Habit

  • Smokin Garden
  • Anime Indelebili

22/12 Foggia (I) – Filorosso

23/12 Lucera (I) – Arci Sonica

2006

7/01 Verona (I) – C.S. Chimica

  • The Elen

14/01 Praha (CZ) – Subculture Festival

  • Skarface
  • Perkele
  • Skapoint
  • N.V.U.
  • Green Smatroll
  • Proti Smeru
  • Bad Tones
  • Degradace
  • Dowina

21/01 Milano (I) – C.S.A. Vittoria

  • Solecismi Pedestri

3/02 Malo (I) – Sixty Road Bar

  • Garuda Kills

9/02 Roma (I) – Traffic

  • Pinta Facile
  • 4Sin

10/02 Viterbo (I) – The Garage

16/02 Anzola D’Ossola (I) – Barlafuse

18/02 Milano (I) – O.R.So.

  • Prisoners
  • Red Ants Revolution Army
  • J.C. and the Poppers

3/03 Steg (CH) – Bamboo Bar

  • Confuse
  • Anvi
  • Punkrott

4/03 Cervo (I) – C.S. Babilonia

  • Solecismi Pedestri

18/03 Busa di Vignza (I) – Eyes Club

  • Hello’s Punk

31/03 Giulianova (I) – Pois Pub

1/04 Faenza (I) – C.S.A. Capolinea

  • Società Segreta

15/04 Torino (I) – C.S. Askatasuna

  • Scatlover
  • Solecismi Pedestri

16/04 St.Vincent (I) – Karma

  • Scatlover
  • Conati di Vomito
  • Radiazione

5/05 Firenze (I) – C.S.A. Ex Emerson

  • Spina Nel Fianco

13/05 Brescia (I) – C.S.A. Magazzino 47

  • Atarassia Grop
  • Figli Di Alex
  • DCP

17/06 Bologna (I) – C.S. Lazzaretto

  • Klasse Kriminale
  • Solecismi Pedestri

25/06 Budapest (H) – Punk Rock Riot Festival

  • HétköznaPicsalódások
  • Büdösök
  • Tisztán a cél felé
  • Semmi Komoly
  • Snobs
  • Escape
  • Fostartály
  • Rizsa
  • Street Unity

15/07 Borgo Valsugana (I) – Skate Punk Festival

  • Solecismi Pedestri
  • Antisociali
  • Set On A Stone
  • Out Of Touch

22/09 Padova (I) – AME Festival

  • Coma Wave

21/10 Vercelli (I) – C.S. Mattone Rosso

  • The Deadwalk

27/10 Milano (I) – Casa Loca

  • Guacamaya
  • La Ghenga Del Fil Di Ferro
  • Talco

30/10 Ljubljana (SLO) – Gromka Club

  • Hell Patrol

31/10 Pula (HR) – M.te Paradiso

1/11 Zagreb (HR) – Zagreb Squat

  • Redskadrila

3/11 Deta (RO) – La Bomba

  • Haos

4/11 Timisoara (RO) – INCA

  • Haos

5/11 Craiova (RO) – Club Pulp

  • Nihilistic

6/11 Bucharest (RO)

  • Underworld Club
  • The Mohawks

8/11 Budapest (H) – Black Machine Pub

  • Argies
  • Kotelezo Kozhelyek

9/11 Ajka (H) – Club Lucky Strike

10/11 Vsetin (CZ) – Pod Klenbou

  • Ne!Budeme

16/11 Siniscola (I) – Bule’ Pub

  • Zustissia Mala

17/11 Sassari (I) – Aggabachela

  • Monday Players

18/11 Selargius (I) – Titty Twister

  • Generacion Rebelde
  • Rametz

2/12 Caldonazzo (I) – Snooky

  • Set On A Stone

16/12 Cremona (I) – C.S.A. Dordoni

  • The Analogs
  • Cervelli Stanki
  • Road Trip’s Over

2005

9/04 Budapest (H) – Music Factory

  • Destyl
  • The Snobs
  • Holtpont
  • Szamizdat

12/04 Cesky Tesin (CZ) – Jazz Club

  • Geldshit

13/04 Dresden (D) – Sprungschanze

  • Schlepp Hoden

14/04 Schwarzenberg (D) – Unanbeatbar

  • Schlepp Hoden
  • Neparkovat Vzezd

15/04 Szczecin (PL)

  • Kontrasty
  • Beri Beri
  • Anti Dread
  • Wsciekly Pies
  • First Strike

16/04 Hamburg (D) – Molotow

  • The Movement

17/04 Hamburg (D) – Linker Laden

  • Hamburger Abschaum

18/04 Stendal (D) – Zenit

  • Prumyslova Smrt

19/04 Hannover (D) – Kopernikus

  • Red Insect
  • Illegalety

23/04 Perugia (I) – C.S.A. Ex-Mattatoio

  • MOB
  • Strangozzi

14/05 Montreuil Sous Bois (F) – Le Hangar

  • Brixton Cats
  • La Fissure

15/05 Paris (F) – C.I.C.P.

  • Los Tres Punntos
  • Edouard Nenez

20/05 Aschaffenburg (D) – Cock Am Ring Festival

  • T-Killas
  • Billy Piano
  • Donkey Shots
  • Sauf Combo

21/05 Mainz (D) – HJD

  • Mama
  • Dingle Berries

3/06 Cormons (I) – Festival

  • Spacciatori di Musica Stupefacente
  • Squadra Volante
  • Headroller
  • Jones
  • September 10th
  • Osds
  • Il Teatro Delle Ombre
  • Inferno

11/06 Praha (CZ) – Unite Fest

  • Dr. Ring Ding
  • Polemic
  • Fast Food
  • The Chancers
  • 2 Tonic
  • The Revolvers
  • Konflikt
  • Eastern Star
  • Streetmachine
  • Green Smatroll
  • Certuf Punk
  • Basta Fidel
  • N.V.U.

23/07 Dobrohost (SK) – Punk Island Festival

  • Konflikt
  • Akela
  • Picsa
  • Zemezluc
  • Skampararas
  • Analhog
  • N.V.U.
  • Barackca
  • Rozpor
  • Vision Days
  • Stanaz
  • The Klemones
  • S.N.T.

28/07 Padova (I) – Stadio Euganeo

16/09 Zwolle (NL) – Opel Garage

  • Barackca
  • De Fatwas

17/09 Leiden (NL) – Bar & Boos

  • Barackca
  • Thundertunes

18/09 Scheveningen (NL) – Piratenbar

  • Barackca
  • Scatlovers

21/09 Gent (B) – AlcaHell

  • Barackca

22/09 Utrecht (NL) – Kortsluiting

  • Barackca
  • Vaid

23/09 Nijmegen (NL)

  • Onderbroek
  • Barackca
  • Scatlovers

24/09 Alkmaar (NL) – Parkhof

  • Barackca
  • Scatlovers
  • Capital Scum
  • Sunpower

7/10 Wien (A) – Einbaumobel

  • Scurvy Dogs
  • Utsolo Alkalom

8/10 Brno (CZ) – Yacht

  • R.A.F.

9/10 Warszawa (PL) – Elba Squat

  • Koln
  • Regres

10/10 Szczytno (PL) – Przepompowina

  • Atencja
  • Bin Equality
  • Klon

11/10 Kaunas (LT) – Posedziu Sale

12/10 Vilnius (LT) – Green Club

  • Zimbabwe

13/10 Riga (LV) – Depo

  • Jairus
  • Secondsmile
  • Meet Me in St.Louis
  • In Storia

14/10 Helsinki (FIN)

  • Lisko Rock Festival
  • Deviaks
  • Riot Patrol
  • Justin Case

15/10 Tampere (FIN) – Vastavirta Klubi

  • Deviaks
  • Mukana

17/10 Vaasa (FIN) – Club 25

  • Deviaks

19/10 Rovaniemi (FIN) – Kellari

  • Deviaks

20/10 Joensuu (FIN) – Teatteri Klubi

  • Deviaks

22/10 Outokumpu (FIN) – Ravintola Tirri Pub

  • Deviaks

23/10 Helsinki (FIN)

  • Vuoritalo Club
  • Deviaks

25/10 Stockholm (S)

  • Fullersta

26/10 Nordenstadt (D) – Soziales Zentrum

  • Hinkel Overskaek
  • About Face

28/10 Hannover (D) – Kopernikus

  • Spit On You

29/10 Stuttgart (D)

  • Jugendhaus West
  • Take Shit
  • Superfreunde
  • Presidenten
  • Produzenten der Froide
  • Snicker Doodles
  • Kommando Vollsaufen

18/11 Rho (I) – S.O.S. Fornace

  • Merdonald’s
  • Repulsione

19/11 Cremona (I) – C.S.A. Dordoni

  • Merdonald’s
  • Repulsione

25/11 Firenze (I) – C.P.A.

  • Alphatec

3/12 Genova (I) – Benefit per i Rivoluzionari nelle carceri

  • Tear Me Down
  • Strength Approach
  • Solecismi Pedestri
  • Ludd
  • Drunkards

9/12 Bergamo (I) – Bunker c/o Paci Paciana

  • Repulsione

17/12 Vicenza (I) – Capannone Sociale

  • Impossibili
  • Hello’s Punk

22/12 Ljubljana (SLO) – Klub Gromka

  • Sirotinje

23/12 Budapest (H) – Music Factory

  • Barackca
  • Semmy Komoly
  • Escape
  • Last Minute
  • Skambulance

2004

6/02 Este (I) – Sottosopra

  • U.K. Subs

13/02 Pove del Grappa (I) – La Gabbia

  • The Business

5/03 Catania (I) – C.S. Esperia

  • Drop

6/03 Palermo (I) – C.S.O. Ex-Carcere

  • Drop

26/03 Giessen (D) – AK44

  • L.A.K.
  • Ungunst

27/03 Erlenbach am Main (D) – Juz

  • L.A.K.

28/03 Karlsruhe (D)

  • Cubus
  • L.A.K.

9/04 Davos (CH) – Box

  • L.A.K.
  • Krank

10/04 Baden (CH) – Merkker

  • L.A.K.

23/04 Liedolo (I) -Punky Reggae Pub

  • Madame Suicide

1/05 Warszawa (PL) – Apartament Club

  • Active Minds
  • Stracony
  • U.S.P.
  • Via Media
  • Histeria
  • Nightmare of Existance

4/05 Vilnius (LT) – Green Club

  • Toro Bravo

5/05 Kanaus (LT) – Galera

  • Toro Bravo
  • Lapko

6/05 Riga (LV) – Depo

  • Hope Dies Last

7/05 Helsinki (FIN)

  • Vuoritalo Club
  • Deviaks
  • Off The Wagon

8/05 Pori (FIN) – Baari Kaappi

  • Deviaks

10/05 Tampere (FIN) – Promo Rock Bar

  • Deviaks
  • Abduktio

11/05 Lappeenranta (FIN) – Husaari

  • Deviaks
  • Botnia

12/05 Joensuu (FIN)

  • Mark’s
  • Deviaks
  • Off the Wagon

13/05 Outokumpu (FIN) – Skate Park

14/05 Outokumpu (FIN) – Torni Club

  • Stu

15/05 Seinajoki (FIN) – Bar 15

16/05 Vaasa (FIN) – Club 25

  • Kulturmaffian

19/05 Hamburg (D) – Hafenklang

  • Leatherface

20/05 Weimar (D) – Gerberstrasse

21/05 Jena (D) – Kassablanca

  • Balzac
  • Helljack

22/05 Vsetin (CZ) – Punk Picnic

  • Barackca

5/06 Omegna (I) – Forum

14/08 Rajka (H) – Independent Festival

  • Ilegality
  • Tizenhet
  • Ingegno
  • Lecsa Punk
  • Club 99
  • Rasta Knast
  • Hatosagilag Tilos
  • Pannonia All Stars Ska Orchestra

18/09 Trento (I) – Ex-Zuffo

  • Inedia

22/10 Miltenberg (D) – Jui

  • Rising Riot

24/10 Utrecht (NL) – Utreg Punk Festival

  • The Bips
  • Rebound
  • Woanzin
  • Untermensch
  • Galbak

27/10 Hengelo (NL) – Brouwerij

  • Schmerz
  • Gentle Veincut
  • Burning Too

28/10 Schwarzenberg (D) – Unanbeatbar

29/10 Bydgoszcz (PL)

  • Halloween IV
  • Anti Dread
  • Robotix
  • 666 Aniolow

30/10 Katowice (PL)

  • Oi! Halloween Festival
  • The Analogs
  • Anti Dread
  • Bulbulators
  • Zbeer
  • All Bandits
  • 5 Zlotych Zebow
  • Skunk

31/10 Szczytno (PL) – Baobab Club

  • Skafander

1/11 Warszawa (PL) – Club Aurora

  • Szal Konsumpcij
  • Gameness
  • Issue Sixteen

2/11 Wien (A) – Konkav

  • Kevin K. & the Real Kool Kats

2/12 Ljubljana (SLO) – Klub Gromka

3/12 Novi Sad (SGC) – Enter

  • The Bayonets

4/12 Budapest (H) – Music Factory

  • Any Good Reason
  • Ouzo
  • Nesze

17/12 Paris (F) – Robespierre

  • Stockyard Stoics

18/12 Reinach (CH) – Saalbau

  • Skafield
  • Swagman
  • Annunciation

2003

10/05 Bremgarten (CH) – Kuzeb

  • Monkey Punx
  • Lomb

24/05 Warszawa (PL)

  • Piwnica Pub
  • Barackca

25/05 Czestochowa (PL) – Squat

  • Barackca

26/05 Vsetin (CZ) – RC Sandrik

  • Barackca
  • Utrejch

27/05 Brno (CZ) – Pub U Babky

  • Barackca

29/05 Gyor (H) – Torock Klub

  • Barackca

30/05 Godollo (H) – Trafo Club

  • Barackca
  • Hold X True
  • The Snobs

31/05 Dunajska Streda (SK)- Pub

  • Barackca

1/06 Bregenz (A) – Between Juz

  • Barackca

11/07 Zeme (I) – Festa Rossa

  • Ill Fame

12/07 Paris (F) – Montrouge Squat

  • Doberman
  • Ravaltakish
  • Skatafiles
  • Genacid
  • Sevrage
  • Gilbert et Ses Problemes

18/09 Stuttgart (D) – Jugendhaus West

  • Barackca
  • Migra Violenta

19/09 Oschersleben (D) – Alge e. v.

  • Barackca

20/09 Kiel (D) – Alte Meierei

  • Barackca

22/09 Hamburg (D) – Scandia Bar

  • Barackca

25/09 Chemnitz (D) – Squat

  • Barackca
  • Lost

26/09 Johanngeorgenstadt (D) – JUZ

  • Barackca

27/09 Jena (D) – Squat

  • Barackca

3/10 Pavia (I) – C.S. Barattolo

  • Barackca

4/10 Novara (I) – C.S. Cavalcavia

  • Barackca

5/10 Bellaria (I) – 4 fun

  • Barackca

8/10 Cosenza (I) – C.S.A. Gramna

  • Barackca

10/10 Civitavecchia (I) – C.S.O.A. Ex-mattatoio

  • Barackca

18/12 Ljubljana (SLO) – Klub Gromka

  • Aktivna Propaganda

19/12 Godollo (H) – Trafo Club

  • Barackca
  • Jan Feat UDSSR
  • Pannonia All Stars
  • Semmi Komoly

20/12 Tapolca (H) – Fa-Lò

  • Derkov Bois
  • Iszonyat
  • The Guinness

27/12 Trento (I) – Tana libera tutti

  • Giuis

2002

4/01 Brescia (I) – C.S. Magazzino 47

  • Rango Tank

5/01 Liedolo (I) – Punky Reggae Pub

  • So Out

18/01 Milano (I) – Deposito Bulk

19/01 Firenze (I) – C.S.A. Ex Emerson

  • H7-25

28/03 Szombathely (H) – Nàdor

  • Hope Dies Last
  • Tizenhèt
  • Ted’s Village

29/03 Sàrvàr (H) – Nàdasdy vàr

  • Iszonyat
  • Pàr Forint

30/03 Janassomoria (H) – kés sörözo

  • Human Error
  • Boiler
  • Szobafogsàg

31/03 Budapest (H) – Freeport

  • Human Error
  • Boiler
  • Bandanas
  • Hàtsò Szàndèk

2/04 Szentes (H) – Black sörözo

  • Lecsa Punk

3/04 Nagykanizsa (H) – Urhajós út

  • Vasarnàpi Ujsàg

5/04 Torino (I) – C.S. Askatasuna

  • Standing Strong
  • Banda del Rione

6/04 Colle val d’Elsa (I) – Sonar

  • Attaccabrighe

31/05 Rieti (I) – Jazzrock

2/06 Cervia (I) – C.S. Casello

  • Spacciatori di Musica Stupefacente
  • The Black Hand

3/07 Torricella (I) – C.S. Rifugio

4/07 Cosenza (I) – C.S.A. Gramna

  • Lumpen

5/07 Palermo (I) – Bloom Art

  • D.O.A.

6/07 Petralia Sottana (I) – Insonnia

7/07 Catania (I) – C.S. Esperia

  • The Big Shave

11/07 Zagreb (HR) – Attack

13/07 Pula (HR) – M.te Paradiso

16/08 Rajka (H) – 2Cooltur(h)alis Fesztival

  • Deadbeats
  • Duhos Elvtàrsak
  • Csizmàskandur
  • Macskanadràg
  • Enola Gay
  • Panksapka
  • Blow Ya Mind
  • Nesze
  • C.Y.I.
  • Best Before

23/08 Bologna (I) – Festa di Liberazione

  • Banda del Rione

20/09 Novara (I) – C.S. Cavalcavia

  • Atrox
  • Ill Fame
  • Merdonald’s

21/09 Verona (I) – C.S. Chimica

  • 16 Valvole
  • Deadwalk

11/10 Fidenza (I) – Arci Taun

12/10 S.Arcangelo di Romagna (I) – Arnold & Ribef

7/11 Pordenone (I) – Deposito Giordani

  • Brigada Flores Magon

8/11 Torino (I) – C.S. Askatasuna

  • Brigada Flores Magon

9/11 Cremona (I) – C.S.A. Dordoni

  • Brigada Flores Magon
  • Merdonald’s

20/12 Bergamo (I) – C.S. Paci Paciana

  • Vadaviku
  • Gerson

21/12 Perugia (I) – T.N.T.

  • Klasse Kriminale
  • Marones

2001

2/03 Roncà (I) – Jack The Ripper

  • Oversight
  • Klippers

10/03 Vercelli (I) – C.S.A. Mattone Rosso

  • Aurora
  • The Genitalz

17/03 Ljubljana (SLO) – Gala Hala

  • Oversight

13/04 Firenze (I) – C.P.A.

  • Rappresaglia
  • Oversight

14/04 Torino (I) – El Paso

  • Oversight
  • Standing Strong

21/04 Cremona (I) – C.S.A. Dordoni

  • Klasse Kriminale
  • Totale Apatia
  • Nettezza Umana

25/05 Cosenza (I) – C.S.A. Gramna

  • Lumpen

26/05 Catania (I) – C.S.A. Auro

  • Lumpen
  • Make it One

27/05 Palermo (I) – C.S.O. Ex Carcere

  • Lumpen
  • Scrambled Eggs

31/05 Roma (I) – Zazerkalje

  • Blumenberg ’67

2/06 Rieti (I) – Jazzrock

6/07 Pordenone (I) – C.S. Gatanegra

  • Boots Riot

8/07 Sàrvàr (H)- III Hardcore Fesztivàl

  • Newborn
  • Social Free Face
  • Jack
  • Embers

9/07 Budapest (H) – Mega Pub

  • Human Error
  • Boiler
  • Hàtsò Szàndèk

22/09 Ljubljana (SLO)-Orto Punk Festival

29/09 Cremona (I) – C.S.A. Dordoni

  • Non Servium
  • Razzapparte
  • Rabbia

7/12 Tarzo (I) – Jumpin’

  • Klasse Kriminale

8/12 Pula (HR) – M.te Paradiso

9/12 Noventa (I) – Coordinata K

  • Vegethaiballs

15/12 Roncadella (I) – C.S. Aquarius

  • Atrox

21/12 Faenza (I) – C.S.A. Capolinea

  • Punkinari
  • Brigata Alcolica

22/12 Teramo (I) – Jesse James

  • Transex
  • Pushers

25/12 Bergamo (I) – C.S. Paci Paciana

  • Senza Sicura

28/12 Alpicella Varazze (I) – Barcollo

29/12 Novara (I) – C.S. Cavalcavia

  • S-contro
  • Banda del Rione

2000

28/01 Porto Tolle (I) – Mega Pub

29/01 Busa di Vignza (I) – Eyes Club

  • U.K. Subs

4/03 Vicenza (I) – C.S.A. Ya Basta!

  • Klasse Kriminale

21/04 Firenze (I) – C.P.A.

  • Nikotina

22/04 Perugia (I) – Cantiere 21

  • Ouzo
  • Thcp

28/04 Liedolo (I) – Takabanda

  • Miriamplace

29/04 Ferrara (I) – C.S.O.A. Dazdramir

  • Klasse Kriminale

20/05 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • Atrox
  • Vegethaiballs

26/05 Padova (I) – Arancia Meccanica

  • Oversight
  • 4 Tons

2/07 Battaglia Terme (I) – C.S. Emo

  • Oversight
  • Vegethaiballs
  • Dread Out
  • Poco Importa
  • Subliminale
  • Papyrifera Souls

10/07 Padova (I) – Sherwood Festival

  • Thee S.T.P.

16/09 Vercelli (I) – C.S.A. Mattone Rosso

  • Rappresaglia
  • Mele Marce
  • F.d.F.

28/10 Praha (CZ) – Ladronka

  • Fuori Controllo
  • Protest

4/11 Vicenza (I) – C.S.A. Ya Basta!

  • Red London
  • Reazione
  • Raptus

25/11 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • Brigate Rozze
  • Oversight
  • Boots Riot

1/12 Staranzano (I) – Intensivo

  • Mele Marce

2/12 Pula (HR) – M.te Paradiso

7/12 Genova (I) – C.S.O.A. Zapata

  • Brigate Rozze
  • Carillon
  • Downright
  • Pegleg
  • 24-7

9/12 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • Vegethiballs
  • The Happy Gays
  • Blackmilk
  • Incompatibilità
  • 4 Tons

1999

28/01 Bologna (I) – Livello 57

  • U.K. Subs
  • Welch

30/01 Vicenza (I) – C.S.A. Ya Basta!

  • U.K. Subs

2/04 Porto Tolle (I) – Mega Pub

10/04 Primolano (I) – L’Altro Paese

  • Rippers

16/04 Montecchio (I) – Interno 20

  • Skarne Morta

17/04 Firenze (I) – C.P.A.

  • Colonna Infame
  • Duap

2/05 Camin (I) – Lochness Fest

  • Gennaio
  • Bastet

22/05 Padova (I) – Massacrock

  • Angeli
  • Miriamplace
  • Remorse
  • Germinale
  • Sottozero

19/06 Battaglia Terme (I) – C.S. Emo

  • Vegethaiballs
  • Windeggs
  • Misty Flip
  • Rave Empire

25/06 Firenze (I) – C.P.A.

  • Derozer
  • Etruska Kids

6/08 Pula (HR) – M.te Paradiso festival

  • Fizicka Nesposobnost
  • Deep Count
  • Pasmaters
  • Agresija
  • Skew Whyff
  • Doomsday
  • Fnc Diverzant

12/12 Piombino Dese (I) – Biba House

  • Vegethaiballs
  • Incompatibilità
  • 4 Tons

1998

28/04 Padova (I) – Fiera

  • Moravagine
  • XKP
  • Enjoint
  • TNR
  • Amanita
  • Stige
  • Speak Easy

2/05 S.Giorgio in Bosco (I) – Freeway

26/05 Padova (I) – Mensa Piovego

  • Stato Bardo
  • Versus
  • Aromi Naturali
  • Veli di Piombo

1/07 Rosolina Mare (I) – Argos Rock

  • Crackhouse
  • Julie’s Haircut
  • Bastet
  • Kill Cinderella

2/07 Padova (I) – Sherwood Festival

  • Kleinkief

7/08 Padova (I) – Golena S. Massimo

6/11 S.Martino di Lupari (I) – Picadilly

7/11 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • Cunt

14/11 Limena (I) – Plan9

  • C.N.M.
  • Stigma
  • Donald Fuck

12/12 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • Vegethaiballs
  • Incompatibilità

17/12 Firenze (I) – C.S.A. Indiano

  • Bastet
  • C.N.M.

20/12 Padova (I) – Radio Sherwood

1997

12/01 Mestre (I) – Tag Club

22/01 Mestre (I) – Teranga

  • Miriamplace
  • Elle
  • Misceletto Bros

8/02 Scorzé (I) – Piazza

9/02 Vittorio V.to (I) – Guernica

  • Maple Town
  • I Piccoli
  • Ma Tsu Kao

11/02 Venezia (I) – Campo S. Margherita

14/02 Limena (I) – The Tube

  • Antisgamo

7/03 Peraga (I) – Alternative Pub

14/03 Padova (I) – Athanor Club

20/03 Olmo di Martellago (I)

  • Torno Subito
  • Octopus Garden
  • Emeriti M.M.
  • Dead Lullaby
  • Granny

23/03 Olmo di Martellago (I)

6/04 Diksmuide (B) – 4AD

  • Alians
  • Jixsaw

7/04 Gent (B) – ‘t krawietelke

  • Animal Farm

1/05 Mestre (I) – Villa Ceresa

  • Maple Town

23/05 Vicenza (I) – C.S.A. Ya Basta!

  • Zero Branco

31/05 Mestre (I) – Tag Club

  • Elle
  • Metamorf
  • Cri Pin Aut
  • Impatto
  • Sonica
  • Anno Mundi
  • Cerchio
  • Libra

3/07 Peraga (I) – Alternative Pub

5/07 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • Miriamplace

10/07 Jesolo (IFestival

  • Istinti Animali
  • Supernova
  • Turn
  • Palazzo Madama
  • Destir
  • Mirabilia
  • Unlogic Skill
  • Gate Crusher

20/07 Vittorio V.to (I) – Cave Sonore Festival

  • Antisgamo
  • Ma Tsu Kao
  • Fake
  • Enacoid
  • Porco del Reato
  • B-Side

28/07 Zelarino (I) – Festa De l’Unità

30/08 Padova (I) – Padova Pop Festival

  • Gayser
  • Stream of Confusion
  • Zero Branco

27/09 Mestre (I) – Villa Franchin

  • Malastrana

30/10 Peraga (I) – Alternative Pub

  • Rot’n’cool

5/12 Padova (I) – C.S.O. Pedro

12/12 Strà (I) – Soundgarden

  • Vegethaiballs

13/12 Limaena (I) – The Tube

  • Lambrusco Kids

20/12 Mestre (I) – Ca’rosseria

  • Vegethaiballs
  • Rot’n’cool

1996

3/01 Valdagno(I) – Befana Rock

  • C.O.S.
  • Deja Vu
  • X-Factor
  • Cura Lodovico

25/01 Mestre (I) – Dona Flor

  • Yellow Stonex
  • Small Debt
  • Skitzofrenia
  • Brain Damage

10/02 Padova (I) – C.P.O. Gramigna

  • C.O.S.
  • Fretta Bestia

3/03 Valrovina (I) – Osteria alla Riva

4/04 Padova (I) – C.S.O. Pedro

  • Miriamplace

1/05 Marcon (I) – Magic Bus

  • Skitzofrenia
  • Brain Damage
  • Amnesia

10/05 Marcon (I) – Magic Bus

  • Peter and the Test Tube Babies
  • The Baby Baluga

12/05 Mestre (I) – Teranga

  • The Goonies
  • Maple Town

16/05 Mestre (I) – Dona Flor

  • Brain Damage
  • Cupo Tedio Viola

19/05 Padova (I) – Casa dei Diritti Sociali

  • Effetti Collaterali
  • C.O.S.
  • Bugsy-Ed
  • Vegethaiballs
  • The Baby Baluga
  • Remorse

29/06 Signoressa (I) – C.S.O. Agrrro

  • Infraktion
  • Konsenso Negativo

1/07 Marghera (I) – Oasi

  • Soundkeepers

28/07 Musano (I) – ???

  • Konsenso Negativo

8/08 Mestre (I) – Al Fresco

  • Skitzofrenia
  • Trans
  • Lagunya

5/10 Zelarino (I) – Drop-in

21/10 Zelarino (I) – Drop-in

27/10 Mestre (I) – Tag Club

10/11 Mestre (I) – Tag Club

22/11 Peraga (I) – Alternative Pub

29/11 Marghera (I) – Soundcode

  • Total Chaos

13/12 Limena (I) – The Tube

  • Carceres

16/12 Mestre (I) – Teatro del Parco

  • Flying Machine
  • Ngs
  • Rootsevez
  • S.F.W.
  • Seconda Pelle
  • Snap Shot
  • Profumo Nero
  • Sbay Nay
  • B.J.Band

27/12 Peraga (I) – Alternative Pub

1995

14/11 Mestre (I) – Teatro del Parco

  • Blackout
  • Fretta Bestia
  • The Baby Baluga
  • Flashback
  • Le Rien
  • Glamshe
  • Bon Rock

7/12 Zelarino (I) – Drop-in